Warsztaty oraz zwiedzanie Kamienicy Czynszowej w Opolu - listopad 2017

 

W środę 15 listopada przedszkolaki wybrały się do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na warsztaty pod tytułem „Szalone konie”, z cyklu „Muzealny wehikuł czasu”. Warsztaty poprzedziło zwiedzanie Kamienicy Czynszowej, w której dzieci mogły poznać kulturę, zwyczaje i wyposażenie domów Opolan z dawnych lat. Po zwiedzeniu kamienicy każdy przedszkolak otrzymał swojego konia a jego zadaniem było ozdobić zabawkę według własnego pomysłu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.szkola.domecko.pl/index.php/123#sigFreeIddfd0921d68

 

Dzień Jeża - listopad 2017

 

W listopadzie w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Jeża. Z tej okazji wszystkie dzieci poznały ciekawostki dotyczące życia zwierzątka, jego zwyczajów, wyglądu, a także mogły same poczuć się jak jeż szykujący dla siebie miejsce na zimę, w czasie zabaw ruchowych. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Jak Kolczatek szukał mieszkania” oraz stworzyły swojego własnego jeża z plasteliny i ziarenek kawy. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.szkola.domecko.pl/index.php/123#sigFreeId3cde5cc255

 

Jesienne spacery przedszkolaków - październik 2017

 

Korzystając z pogody za oknem przedszkolaki w czasie spacerów zwiedzają różne zakątki Domecka. Na jednym z nich dzieci odwiedziły park, który przywitał ich kolorowymi jesiennymi liśćmi oraz mglistą, tajemniczą aurą. Wszyscy z zaangażowaniem szukali zwierząt mieszkających w parku, o których uczyli się w czasie zajęć jednak okazało się to niełatwym zadaniem.

View the embedded image gallery online at:
http://www.szkola.domecko.pl/index.php/123#sigFreeId3aad7c222a