JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

,, Jak powstaje miód '' - warsztaty w pasiece w Chmielowicach - czerwiec 2017

 

Dnia 07.06.2017r. uczniowie wyjechali do Pasieki w Chmielowcach na zajęcia edukacyjne „ jak powstaje miód”. Na miejscu pszczelarze opowiedzieli uczniom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli pszczół w środowisku. Dzieci poznały także budowę ula, wiedzą już, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka. Dzieci miały okazję przymierzyć również strój pszczelarza. Dzięki praktycznym zajęciom uczniowie zdobyli wiadomości na temat powstania miodu oraz jego właściwości dodatkową atrakcją było spróbowanie własnoręcznie wykonanego miodu oraz każdy uczeń otrzymał do domu słoik własnego miodu. Dziękujemy właścicielom Pasieki za zorganizowanie tak ciekawego i pouczającego spotkania.