Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - czerwiec 2017

23 czerwca 2017 roku pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Tegoroczne zakończenie było inne niż poprzednie chociażby ze względu na miejsce gdzie się odbywało. Ze względu na piękną letnią pogodę nagrody dla uczniów i świadectwa z wyróżnieniem rozdane zostały na boisku szkolnym. W tym roku szkolnym nie żegnaliśmy także uczniów klasy VI, którzy z powodu założeń reformy oświaty nie przechodzą do gimnazjum, lecz zostają w naszej szkole jako siódmoklasiści. Część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas IV-VI w humorystyczny sposób nawiązywała do trudów uczniowskiego życia. Czas akademii minął wszystkim obecnym szybko i radośnie. Po spotkaniu z wychowawcami klas w salach lekcyjnych wszyscy udaliśmy się na zasłużony wakacyjny odpoczynek!

Noc pod namiotami - czerwiec 2017

Jak ciekawie i aktywnie spędzać ostatnie dni w szkole pokazali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Ostatnie dni roku szkolnego spędzili bawiąc się do białego rana pod namiotami. Na szkolnym boisku zorganizowali pole namiotowe z prawdziwego zdarzenia. Nie zabrakło gier, zabaw i wspólnego grilowania.

,, Jak powstaje miód '' - warsztaty w pasiece w Chmielowicach - czerwiec 2017

Dnia 07.06.2017r. uczniowie wyjechali do Pasieki w Chmielowcach na zajęcia edukacyjne „ jak powstaje miód”. Na miejscu pszczelarze opowiedzieli uczniom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli pszczół w środowisku. Dzieci poznały także budowę ula, wiedzą już, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka. Dzieci miały okazję przymierzyć również strój pszczelarza. Dzięki praktycznym zajęciom uczniowie zdobyli wiadomości na temat powstania miodu oraz jego właściwości dodatkową atrakcją było spróbowanie własnoręcznie wykonanego miodu oraz każdy uczeń otrzymał do domu słoik własnego miodu. Dziękujemy właścicielom Pasieki za zorganizowanie tak ciekawego i pouczającego spotkania.