previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Wyjazd do NCPP w Opolu - styczeń 2018

 

Po dwutygodniowym odpoczynku od nauki i szkoły  nasi uczniowie wypoczęci i pełni energii udali się w środę 31 stycznia do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie mieli okazję zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki oraz Amfiteatr Tysiąclecia. Uczniowie klas IV-VII w muzeum wzięli udział także w warsztatach muzycznych pod tytułem: "Piosenki głowa, nogi i ręce – wszystko o piosence." Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się z jakich podstawowych elementów składa się piosenka. Poznali pojęcia takie jak: kompozycja, aranżacja, linia melodyczna, interpretacja, tekst piosenki, refren, zwrotka, intro. Nauczyli się rozróżniać poszczególne elementy budowy utworów słowno-muzycznych. Finalną częścią wycieczki było zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki. Ekspozycja muzeum przedstawia historię polskiej piosenki. Na ścianach umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy uczeń otrzymał audio przewodnik i komfortowe słuchawki, co pozwoliło na indywidualnie zwiedzanie wystawy i słuchanie wybranych piosenek tak długo, ile chce. Równie ciekawe było dla uczniów zwiedzanie opolskiego amfiteatru, gdzie największą atrakcją była możliwość stanięcia na wielkiej scenie koncertowej. Po takiej wycieczce wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nowy semestr szkolny udało nam się rozpocząć w prawdziwie rozśpiewanych nastrojach. Oby ten wesoły klimat towarzyszył nam do końca roku szkolnego.

 

  • Publiczna Szkoła Podstwowa w Domecku ul. Opolska 52
  • 077 4646-176
  • pspdomecko@o2.pl
  • Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz dopasowania wyglądu i treści strony do potrzeb internautow. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystanie plików cookies zmień ustawienia swojej przeglądarki. © 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomLead