Walentynki - luty 2018

Jak co roku, także i tym razem - 14 lutego, w Publicznej Szkole Podstawowej obchodzono Święto Zakochanych czyli Walentynki. Znanym zwyczajem walentynkowym jest wręczanie kartek i liścików zawierających wyznania miłosne lub obdarowywanie się drobnymi upominkami, których oczywiście nie zabrakło i w naszej szkole. Specjalnie przygotowana na te okazję poczta walentynkowa cieszyła się jak co roku dużym zainteresowaniem. Na korytarzu zostało ustawione czerwone pudełko, do którego uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób sympatie innym. Kartki walentynkowe rozdawane były na specjalnym apelu, podczas którego uczniowie mogli także zobaczyć zabawne scenki związane ze świętem zakochanym i przyjaźnią męsko- damską. Walentynki nie są polskim zwyczajem. Jednak mimo tego, że krytykuje się to święto za obce pochodzenie na pewno jest ono dobrą okazją do okazania najbliższym naszej sympatii. A to bardzo miły gest, gdyż przyjaźni i miłości nigdy nie jest za dużo.