Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo - kwiecień 2017

Judocy z Komprachcic na Międzywojewódzkim Otwartym Turnieju Judo Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w Sosnowcu.

Zawodnicy Sekcji Judo Komprachcice od marca 2017 r. biorą udział w rywalizacji, w ramach Międzywojewódzkiego Otwartego Turnieju Judo Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w Sosnowcu. Co miesiąc, do grudnia włącznie, grupa będzie walczyła o najlepsze wyniki indywidualne oraz drużynowe, aby pod koniec seriiich starty zostały podsumowane, a najlepsi zawodnicy i najlepsze zespoły wyróżnieni.

Dotychczasowe wyniki z turniejów:

SOSNOWIEC 05.03.2017r. -Karol Strzelczyk III miejsce, Zuzanna Tofil III miejsce, Damian Urzędowski III miejsce.

SOSNOWIEC 09.04.2017r.-Dawid Zabłocki I miejsce, Franciszek Skiera III miejsce, Karol Strzelczyk II miejsce, Agnieszka Smolin III miejsce, Julia Strzelczyk III miejsce.

Następne zawody już w maju.

Trenerka Beata Śmieja

Niedziela na macie judo - marzec 2017

W niedzielę 12.03.2017r. młodzi adepci judo z Komprachcic i Domecka mieli okazję uczestniczyć w seminarium judo prowadzonym przez Panią Anetę Szczepańską – srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Trening odbył się w hali sportowej PSP 29 w Opolu i składał się z części technicznej oraz randorii, czyli walk judo. Młodzi judocy mieli szansę zgłębiać swoją wiedzę o dyscyplinie poprzez naukę nowych technik prezentowanych przez wybitną judoczkę.

Beata Śmieja

Obóz Judo w Ostravie - luty 2017

Dzieci z grup judo w Komprachcicach i Domecku uczestniczyły w międzynarodowym zimowym obozie judo, który odbył się w Czechach (Ostrava) 12-19.02.2017r. Wraz ze swoimi kolegami judokami z KJ AZS Opole,JCBOstrava oraz dwojgiem judoków z Danii spędzili pracowity, ale i obfitujący w atrakcje tydzień na ziemi Czeskiej.

Dzieci intensywnie trenowały judo w jednym z największych klubów judo w Ostravie, na wielkim i pięknym tatami.Każdy poranek rozpoczynał bieg po lesie w pięknej zimowej aurze, potem spacery po górach, zażywanie innych zimowych atrakcji. Udało się także odejść na chwilę od sportu i odwiedzić Mały Świat Techniki oraz zwiedzić Ostravę. A gdy już na nic nie było sił można było zregenerować się na basenie. Wyjazd należy uznać za wyjątkowo udany ze względu na walory treningowe goszczącego klubu z Ostravy i skład osobowy dzieci, które pięknie integrowały się z międzynarodowym środowiskiem judoków.

Kolejne wyjazdy i spotkania w szerszym składzie przed nami.

Trenerka Beata Śmieja