Klub Szkół UNICEF

Od roku szkolnego 2013/14 nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym KLUB SZKÓŁ UNICEF.  Dzięki uczestnictwu w tym programie nasza szkoła:

• przybliża uczniom sytuacje ich rówieśników z różnych części świata,
  • angażuje uczniów we współpracę z UNICEF w ramach międzynarodowych akcji i projektów,
  • propaguje idee tolerancji międzykulturowej, międzynarodowej, otwartości na inne kultury,
  • organizuje zbiórki środków na ratowanie życia dzieci z różnych części świata,
  • umożliwia poznawanie kultury i obyczajów rówieśników w innych krajach,
  • budzi świadomość społeczną i aktywną postawę wobec zastanej rzeczywistości międzynarodowej

Osoby zainteresowane tą inicjatywą zapraszamy do odwiedzenia bezpośrednio strony: www.unicef.pl. ; gdzie w  zakładce "Współpraca ze szkołami" można odnaleźć wyczerpujące informacje na temat programu: Klub szkół Unicef. W zakładce " Szkoły współpracujące" można odszukać naszą szkołę i zobaczyć w jakich akcjach braliśmy lub bierzemy udział.

Koordynatorką Klubu w szkole jest pani Magdalena Koszyk.