MARZYCIELSKA  POCZTA

6 grudnia 2017r. uczniowie szkoły z Domecka wzięli udział w akcji pisania listów i przygotowywania kartek świątecznych w ramach inicjatywy "Marzycielska Poczta".

"Marzycielska Poczta”  to ogólnopolska akcja pisania listów i kartek na rzecz chorych dzieci. Narodziła się, aby dodawać dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym dużo satysfakcji. W akcji wzięło udział  50 uczniów szkoły w Domecku, którzy napisali łącznie ok. 80 kartek. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia tematem korespondencji były życzenia świąteczne, choć nie zabrakło także osobistych wyznań, pozdrowień, słów pociechy i wsparcia, a nawet zaproszeń do odwiedzenia szkoły. Piszący dekorowali kartki i pisali życzenia dla ciężko chorego Pawełka, którego profil wybrany został przez koordynatora akcji spośród wszystkich profili dzieci zarejestrowanych na stronie akcji. Dzieci z niezwykłym zaangażowaniem podjęły się przygotowywania listów i kartek, ozdabiały je rysunkami minionków i postaci z bajek uwielbianych przez chorego Pawełka.

To pierwsza tego typu akcja organizowana dla dzieci z Domecka, pozytywny odzew jaki wzbudziła w uczniach świadczy o tym, że drzemią w nich wielkie pokłady wrażliwości i dobroci. Zapewne w kolejnych latach inicjatywa ta zostanie kontynuowana tak, by z każdym rokiem coraz to większa liczba dzieci brała udział w pisaniu listów do swoich rówieśników, którzy bardzo na nie czekają. W czasie oczekiwania na wyjątkowe święta Bożego Narodzenia  każdy może zrobić coś dobrego małym kosztem, podzielić się swą radością i sercem z innymi ludźmi, wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka. Pamiętajmy, że dobre słowo nic nie kosztuje, a może sprawić wiele radości.

Magdalena Koszyk

(koordynator akcji)