Konkursy Przedmiotowe

 

W styczniu odbywają się na terenie naszej gminy II etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Eliminacje szkolne do ww. konkursów odbywały się w naszej szkole w listopadzie. Uczestniczy etapów szkolnych, którzy w danym konkursie uzyskali co najmniej 85 % możliwych punktów do zdobycia będą reprezentować naszą szkołę w etapach gminnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Reprezentantami szkoły w poszczególnych konkursach na etapie gminnym są:

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Mateusz Leja (klasa VI)

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Aleksander Pawleta (klasa VI)

Natalia Gogolok (klasa VI)

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Mikołaj Nowiński (klasa V)

Aleksander Pawleta (klasa VI)

Mateusz Leja (klasa VI)

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

Mateusz Leja (klasa VI)

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Aleksander Pawleta (klasa VI)

Natalia Gogolok (klasa VI)

 

Wyniki etapów gminnych, a także listy osób zakwalifikowanych do etapów wojewódzkich konkursów zostaną ogłoszone po zaakceptowaniu ich przez Opolskiego Kuratora Oświaty - organizatora konkursów.

 

Trzymamy kciuki za uczniów naszej szkoły ! 

 

„Warto poznać … wywiad z ciekawą osobą” - grudzień 2016

 

W dniu 07.12.2016r. w  Wojewódzkiej Bibliotece w Opolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na wywiad pt. „Warto poznać  … wywiad z ciekawą osobą .” Uczniowie kl.Vl z naszej szkoły, którzy zostali zaproszeni, udali się na podsumowanie tego konkursu z opiekunami panią Manuelą Zylą– wychowawczynią kl.Vl,  panią Martą Szczubiał Ryczek- nauczycielką j.polskiego oraz przedstawicielką biblioteki gminnej panią Barbarą Chrzanowską. Wśród laureatów znalazło się aż  czterech uczniów: Angelika Minsok, Wiktoria Garbiec i Mateusz Leja- dostali oni wyróżnienia. Michał Litwiniec- zajął 1 miejsce w kategorii klas Vl. Każdy wyróżniony otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe. Zostały również przywiezione dyplomy dla  wszystkich uczestników z naszej szkoły , którzy brali udział w tym konkursie. Po głównej gali rozdania nagród na wyróżnionych czekała jeszcze jedna niespodzianka wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Dziękujemy Paniom opiekunkom za koordynowanie konkursu w naszej szkole oraz dziękujemy wszystkim osobom, które udzieliły nam wywiadu. 

                                                                               Michał Litwiniec kl.VI

 

 

Gminny Konkurs Ładnego Pisania - listopad 2016

 

Uczniowie naszej szkoły na Gminnym Konkursie Ładnego Pisania odnieśli sukcesy. Karolina Skrzipczyk z klasy czwartej zdobyła drugie miejsce, Mateusz Leja z klasy szóstej otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że są wśród naszych uczniów są tacy, którzy chcą doskonalić swój warsztat pisarski i ci, którzy wciąż odczuwają radość  tworzenia.