img_20210129_173445_1__kopia.jpg
img_20210129_173445_1__kopia.jpg
img_20191021_220501.jpg
img_20191021_220501.jpg
img_20191021_220228.jpg
img_20191021_220228.jpg
IMG_5438.jpg
IMG_5438.jpg
img_20191021_215933.jpg
img_20191021_215933.jpg
img_20191021_220132.jpg
img_20191021_220132.jpg
img_20191021_220615.jpg
img_20191021_220615.jpg
img_20191021_220352.jpg
img_20191021_220352.jpg
img_20191021_221015.jpg
img_20191021_221015.jpg
PlayPause
previous arrow
next arrow

Osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022

 

KONKURSY POZASZKOLNE

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Zwycięzcami etapów szkolnych poszczególnych konkursów oraz reprezentantami szkoły na etapach gminnych konkursów przedmiotowych zostali:

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 Bartosz Świerc

 

 WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 Bartosz Świerc

Dominik Merta

  

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

 Helena Pawleta

Julia Strzępek

  

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

Emanuel Bryla

Julianna Leja

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE I INNE

 

KONKURS RECYTATORSKI „JUGEND TRÄGT GEDICHTE VOR” 

Naszą szkolę reprezentowali w etapie szkolnym i gminnym:

Maja Wojtasik

Jakub Hahnewald- Flak

Bartosz Bara

Jakub Hahnewald-Flak przeszedł do etapu rejonowego

 

XII FESTIWAL JESIENNE NUTKI 

Naszą szkołę reprezentowali:

Jana Świerc

Jakub Hahnewald-Flak

Samanta Miensok

 

KONKURS PLASTYCZNY ,,TAK DLA CZYSTEGO POWIETRZA

W GMINIE KOMPRACHCICE“ 

Wyróżnienie otrzymali:

Julia Domalewska

Paulina Tomechna

Laura Motylska

Jakub Garbowski

Jana Świerc

Lena Komisarczuk

Antonina Bryla

 

KONKURS PLASTYCZNY ,, JESIENNA OKŁADKA KSIĄŻKI”

 GBP  KOMPRACHCICE

II miejsce Artur Smolin

III miejsce Julia Domalewska

  

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ  WIEDZY POŻARNICZEJ

,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

laureat etapu powiatowego (I miejsce) Franciszek Czech

  

V GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY 

III miejsce Emanuel Bryla

 

 ZAWODY SPORTOWE

 

MINI PIŁKA ŚIATKOWA CHŁOPCY

I miejsce Franciszek Litwiniec, Bartosz Bara, Dominik Merta, Dawid Gonsior, Marcel Kaduk.

  

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCY

I miejsce Bartosz Blachucik, Krzysztof Toporek, Denis Heuer, Emanuel Bryla

 

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZYNY  

III miejsce Kinga Pawleta, Nika Kovalchuk, Samanta Miensok, Julianna Leja, Helena Pawleta

  

LEKKOATLETYKA ETAP GMINNY 

I miejsce Oliver Weber- skok w dal

I miejsce Samanta Miensok- bieg na 300m

II miejsce Dominik Merta – bieg na 300m

III miejsce Zuzanna Waliczek- bieg na 300m

III miejsce Dawid Gonsior- bieg na 600m

II miejsce Bartosz Blachucik- -rzut piłeczką palantową

III miejsce Franciszek Litwiniec – rzut piłeczką palantową

III miejsce Helena Pawleta – bieg na 300m

III miejsce Julianna Leja- bieg na 600m

II miejsce Julia Strzępek- bieg na 300m

III miejsce Oliwia Notka- rzut piłeczką palantową

 

BADMINTON DRUŻYNOWY ETAP GMINNY 

III miejsce Dawid Gonsior i Dominik Merta

II miejsce Bartosz Blachucik i  Emanuel Bryla

II miejsce Samanta Miensok i  Kinga Pawleta

 

BADMINTON DRUŻYNOWY ETAP POWIATOWY

I miejsce Dawid Gonsior i Dominik Merta

II miejsce Bartosz Blachucik i Emanuel Bryla

II miejsce Samanta Miensok i Kinga Pawleta

 

Projekty, imprezy, akcje i wydarzenia w naszej szkole w roku szkolnym 2021/2022

PROJEKTY EDUKACYJNE

  1. Kreatywna Opolszczyzna - program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej

  2. „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”

  3. ,,Deutsch AG“- Język niemiecki  dla uczniów klas VII i VIII

  4. ,,Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP”. II Edycja

  5. Program Powszechnej Nauki Pływania ,,Umiem Pływać”

  6. ,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki.”  - projekt edukacyjny mający na celu zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Edycja 2021/2022

  7. ,,Program Powszechnej Dwujęzyczności w ramach projektu ,,Kreatywna Opolszczyzna“- Program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, z wykorzystaniem serialu animowanego  ,,Tom and Keri” do nauki języka angielskiego

 

PROGRAMY EDUKACYJNE

  1. Klub Szkół UNICEF

  2. Samorządy mają głos - program Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

  3. Szklanka mleka

  4. Owoce w szkole

  5. Strażnicy uśmiechu - program profilaktyczno-wychowawczy

 

AKCJE I ZBIÓRKI

  1. Zbiórka plastikowych nakrętek

  2. Zbiórka zużytych baterii we współpracy z organizacją REBA

  3. Akcja: "Sprzątanie Świata"

 

IMPREZY SZKOLNE I PRZEDSZKOLNE

  1. Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/ 2022

  2. Dzień Chłopaka

  3. Noc w szkole

  4. Europejski Dzień Języków  Obcych

  5. Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

  6. Dzień Edukacji Narodowej

  7. Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

  8. Uroczysta Akademia  z okazji Dnia Niepodległości

  9. Dzień Pluszowego Misia

  10. Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

  11. Andrzejki

  12. Mikołajki- robotyka

  13. Walentynki – poczta walentynkowa

  14. Tłusty Czwartek

  15. Bal Karnawałowy

  16. Dzień Kobiet

  17. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

  18. Żywa lekcja przyrody- warsztaty egzotyczne

  19. Apel z okazji Dnia Trzeciego Maja

  20. Dzień Mamy i Taty – przedstawienie

  21. Dzień Dziecka w OSP Domecko

  22. Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

 

KONKURSY

  1. Konkursy przedmiotowe oraz sportowe na etapach szkoły, gminy, powiatu

  2. XII Festiwal Jesienne Nutki w Komprachcicach

  3. Konkurs plastyczny ,,Tak dla czystego powietrza w Gminie Komprachcice“ – kalendarz ekologiczny2022r

  4. Gminny Konkurs Profilaktyczny

  5. Klasowy konkurs ,, Mistrz Kaligrafii“

  6. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

  7. Konkurs plastyczny ,, Jesienna okładka książki” – GBP Komprachcice

  8. Konkurs plastyczny ,, Poznajemy zwierzęta” – GWO

  9. Czytelniczy konkurs klasowy – ,,Wyzwania Czytelnicze Trzecioklasisty”

 

WYCIECZKI I WYJŚCIA

  1. Wyjazd uczniów klas IV-VIII do kina na film "Za duży na bajki"

  2. Wyjazd uczniów klas I-III do kina na film "To nie wypanda"

  3. Wyjścia do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Domecku na lekcje biblioteczne

  4. Wyjścia na cmentarz parafialny w Domecku z okazji Dnia Wszystkich Świętych

  5. Wyjazd i zwiedzanie Kampusu Politechniki Opolskiej

  6. Wycieczka do Wrocławia dla klas IV-VIII

  7. Wyjazd uczniów klas IV-VI do Opola w ramach projektu ,,Kreatywna Opolszczyzna”

  8. Wyjazd klasy VII i VIII do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu w ramach projektu ,,Kreatywna Opolszczyzna“

  9. Wycieczka klas IV-VIII do parku rozrywki Energylandia w Zatorze

  10. Wycieczka klasy VIII do Pokrzywnej

  11. Rowerowa wycieczka klasy VI

  12. Wycieczka klas I-III do kina Helios w Opolu na film ,,Buzz  Astral”  oraz do wioski indiańskiej  ,,Hocioka”

 

Podziękowania od Wójta Gminy Leonarda Pietruszki - czerwiec 2022

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 - czerwiec 2022

 

24 czerwca 2022 r o godzinie 9.30 odbył się w naszej szkole uroczysty apel zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Ta uroczystość była bardzo ważna dla uczniów klasy VIII, którzy żegnali się z nauką w naszej szkole. Pan dyrektor wyróżnił najlepszych uczniów z wszystkich klas, wręczając im nagrodę książkową i świadectwo z wyróżnieniem, zaczynając od klasy VIII. Wychowawczyni przygotowała dla swoich wychowanków prezentację  przedstawiającą wspomnienia z pięciu ostatnich lat spędzonych w murach naszej szkoły. Pojawiły się zdjęcia ze wspólnych wycieczek, uroczystości, wydarzeń, ale także z życia codziennego. Koledzy i koleżanki z klasy VII wręczyli starszym kolegom upominki, życząc im sukcesów w nowych szkołach. Uczniowie z klasy ósmej podziękowali swoim nauczycielom za wspólnie spędzony czas, za pomoc, życzliwość i  trud włożony w edukację. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!  

 

UWAGA Konkurs!!! Serdecznie zapraszamy do udziału, więcej informacji u pani Sabiny

Przedszkole

Warto Zajrzeć